psp11stw

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Z psychiatrią na TY! Poradnik dla dzieci i młodzieży

Do Rzecznika Praw Pacjenta dociera wiele pytań ze strony rodziców i opiekunów młodych pacjentów doświadczających kryzysów psychicznych, dotyczących leczenia, postępowania z pacjentem oraz próśb, gdzie szukać pomocy. Również młodzi pacjenci chcą być bardziej świadomi swojej sytuacji wynikającej z choroby.

Prowadzone w 2019 r. przez Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego lekcje w szkołach pokazały, że młodzi ludzie, którzy nie doświadczają sami kryzysu psychicznego, również mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących zdrowia psychicznego. W dobie łatwo dostępnych, aczkolwiek nie zawsze rzetelnych informacji Rzecznik Praw Pacjenta postanowił odpowiedzieć na wpływające sygnały od nastoletnich pacjentów oddziałów psychiatrii i stworzyć poradnik dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów o zdrowiu psychicznym. Poradnik „Z psychiatrią na Ty!” jest realizowany w ramach porozumienia naukowego zawartego pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta a Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Zaproszenie do współpracy nad realizacją tego projektu edukacyjnego przyjęły także Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Nastoletni Azyl. Autorami pytań są pacjenci oddziałów psychiatrii w całej Polsce.

Zagrożenia związane z Internetem - Cyberprzemoc

Propozycje konkursów dla uczniów

Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.
Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl [1]
zakładka Konkursy.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/
Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie
PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4. Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: okretypodwodne@op.pl
Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest na stronie www.okretypodwodne.edu.pl [1].

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane w albumie ARMADA 2020.

Konkurs jest pod honorowym patronatem:

- Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
- Stowarzyszenie RdDiM (Razem dla Dzieci i Młodzieży)
- Wydawnictwo Rebis

Organizatorami konkurs są:

Witryna historyczno-marynistyczna www.okretypodwodne.edu.pl [1] oraz Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego.

Warsztaty dla rodziców

Przydział sal lekcyjnych dla poszczególnych klas

Przydział stałych sal lekcyjnych dla poszczególnych klas na czas trwania pandemii

8c